Praktyki studenckie
Tryb postępowania w sprawie przyjęć na studenckie praktyki zawodowe
w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie
I. Wymagane dokumenty
Studenci zainteresowani odbyciem studenckich praktyk zawodowych w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie składają następujące dokumenty:
- wniosek (zał. nr 1 do niniejszego Trybu postępowania) o wyrażenie zgody na odbycie o praktyki studenckiej w KPP w Nysie wraz z podaniem danych kontaktowych (adres korespondencyjny, nr telefonu, adres e-mail)
- zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta,
- zaświadczenie potwierdzające ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki,
- kserokopię programu (zakresu) praktyki,
- oświadczenie o niekaralności (zał. nr 2 do niniejszego Trybu postępowania),
- klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych (zał. Nr 3 do niniejszego Trybu postępowania).
Zgłoszenia niekompletne – do czasu uzupełnienia brakujących dokumentów – nie będą rozpatrywane. Złożona dokumentacja nie będzie odsyłana do zainteresowanego.
Liczba miejsc i czas trwania praktyk są ograniczone zakresem bieżących zadań realizowanych przez poszczególne komórki organizacyjne KPP w Nysie, w związku z czym spełnienie wszystkich kryteriów formalnych nie przekłada się na przyjęcie studenta na praktykę.
II. Termin i miejsce składania dokumentów
Komplet dokumentów należy złożyć co najmniej miesiąc przed planowanym terminem rozpoczęcia praktyk w Zespole Kadr i Szkolenia KPP w Nysie lub przesłać drogą pocztową (adres: Zespół Kadr i Szkolenia, Komenda Powiatowa Policji w Nysie, ul. Armii Krajowej 11, 48-300 Nysa).
III. Rozpatrzenie zgłoszenia
- Rozpatrzeniu podlegają wyłącznie wnioski złożone we właściwym terminie (co najmniej miesiąc przed planowanym rozpoczęciem praktyki). Dokumenty niekompletne nie będą rozpatrywane.
- Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia dokumentów o odbycie praktyki są możliwości organizacyjne KPP w Nysie.
- Student otrzymuje pisemną bądź e-mailową lub telefoniczną informację o pozytywnym bądź negatywnym rozpatrzeniu wniosku.
IV. Zawarcie porozumienia
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o wyrażeniu zgody na odbycie praktyki studenckiej zawierane jest porozumienie lub umowa pomiędzy uczelnią i Komendą Powiatową Policji w Nysie.
V. Pozostałe informacje
- Odbywanie praktyki studenckiej polega na uczestnictwie studenta w wybranych zadaniach realizowanych w KPP w Nysie.
- Praktyki studenckie odbywają się wyłącznie na stanowiskach administracyjno-biurowych.
- Po zakończeniu praktyki student otrzymuje potwierdzenie odbycia praktyki w formie określonej przez uczelnię.
- Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie informacji niejawnych studentowi odbywającemu praktykę mogą być udostępniane tylko informacje jawne.
- Student w kresie odbywania praktyk podlega w zakresie porządku i dyscypliny pracy kierownictwu komórki organizacyjnej KPP w Nysie, w której w danej chwili odbywa praktyki.
- Student jest obowiązany każdego dnia potwierdzać odbywanie praktyki na liście obecności.
- KPP w Nysie przysługuje prawo wycofania zgody na realizację praktyki przez studenta, w trakcie jej odbywania, bez podania uzasadnienia. O podjęciu odnośnej decyzji KPP w Nysie informuje uczelnię kierującą.
- Praktyki studenckie są nieodpłatne. Komenda Powiatowa Policji w Nysie nie pokrywa kosztów przejazdu ani innych kosztów ponoszonych przez studenta w związku z odbywaniem studenckiej praktyki zawodowej.